Mire van szükség a győzelemhez? Tudásra, szerencsére és persze némi taktikai érzékre. A játék megunhatatlan izgalmakkal kecsegtet, ráadásul a több száznyi kérdés-felelet jó darabig nem hagyja lankadni a figyelmet.
A Honfoglaló társasjáték több mint egy kvíz
Mondhatnánk azt is, hogy a játék kérdezz-felelek, már a lényegét tekintve. Egyfajta tudáspróba, aminek az eredményét megyékben, várakban mérheted. Ám kár lenne ennyivel leírni a Honfoglalót. Hiszen ennél jóval többet kínál.
Egyrészt maga a kérdés-válasz rész sem egy „egyszer egy”. Pláne, ha meglátod a dobozban sorakozó kártyákat. Itt bizony esélytelen az unalomig ismétlés, vagy a kívülről betanulás fondorlata.
Másrészt a taktika sem kikerülhető, tudás ide vagy oda. A szerencse csillagai sem baj, ha leragyognak a résztvevőkre, tehát több komponensből áll össze a győzelem koktélja.
Az egész család körbeülheti a táblát, és átadhatja magát az offline élménynek. Ez bizony óriási pozitívum, mivel ezidáig a játékos kedvű vállalkozók legfeljebb online élvezhették a honfoglalás izgalmát és örömét. Bár az internet nagyszerű közvetítő közeg, azért az kétségtelen tény, hogy a személyes, közösségi élmény varázsát nem múlhatja felül.
Hány éves korig ajánlható a Honfoglaló társasjáték?
Ez az a társas, ami kortalan. Kicsik és nagyok is leülhetnek a tábla köré, és belevethetik magukat a honfoglalás múltat idéző, mégis jövőképet felcsillantó kalandjába. Az apróságok párba állhatnak a nagyobb testvéreikkel, vagy szüleikkel, így aztán a komolyabb fejtörők is könnyedén abszolválhatóak.